جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

40 روستا در شهرستان زهک از خطر مسدود شدن رهایی یافتند - نمایش محتوای خبر

 

 

40 روستا در شهرستان زهک از خطر مسدود شدن رهایی یافتند

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان زهک گفت: طی عملیات ماسه‌روبی و حمل ماسه‌های روان محور ارتباطی بیش از 40 روستا در این شهرستان از خطر مسدود شدن رهایی یافت.

به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان، ابراهیم شفیعی مقدم اظهار کرد: با توجه به شدت یافتن طوفان گرد و غبار در روزهای اخیر که با سرعت بین 70 تا 86 کیلومتر بر ساعت منطقه سیستان را فرا گرفت، احتمال مسدود شدن راه ارتباطی بیش از 40 روستا در شهرستان زهک وجود داشت.

وی افزود: با حضور به موقع نیروهای راهداری این اداره قبل از مسدود شدن این محورها به طور کامل بازگشایی شد و تردد در تمامی محورهای حوزه شهرستان برقرار است.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان زهک ادامه داد: طی این عملیات در 72 ساعت گذشته، 32 نفر از راهداران این اداره با 15 دستگاه ماشین‌آلات راهداری موفق به حمل ماسه بادی و آزادسازی 9 نقطه از نقاط ماسه‌گیر میرزاخون، دهنو، کود، زینل، زاهدان کهنه، قلعه کنگ، جزینک، محمد شاهکرم، شاهگل و طفلک - بامری که در مسیر راه‌های ارتباطی حوزه این شهرستان قرار داشته‌اند، شده است.

در 72 ساعت گذشته بیش از 4 هزار و 650 متر مکعب ماسه بادی از سطح محورهای ارتباطی جابه‌جا شده است و هم‌اکنون تمامی محورها باز هستند.