جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

2000 دانشجو از سیستان و بلوچستان به مناطق عملیاتی اعزام می شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

2000 دانشجو از سیستان و بلوچستان به مناطق عملیاتی اعزام می شوند

مسئول سازمان بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان گفت: حدود 2 هزار دانشجو از دانشگاههای استان در اسفند ماه در سه مرحله به مناطق عملیاتی بازمانده از هشت سال دفاع مقدس در جنوب کشور اعزام می شوند.

علیرضا کیخا اظهار داشت: 60 درصد از این دانشجویان دختر و 40 درصد پسر هستند که به صورت جداگانه به مناطق عملیاتی باقی مانده از دوران دفاع مقدس اعزام می شوند.

وی بیان کرد: دانشجویان در مدت هفت روز سفر خود به جنوب کشور از مناطق عملیاتی شلمچه، دو کوهه، طلائیه، شرحانی، هویزه و اروند بازمانده از دوره هشت سال دفاع مقدس دیدن می کنند.

وی افزود: ستاد راهیان نور امسال علاوه بر دانشجویان، روسا و معاونان فرهنگی دانشگاه ها را نیز به مناطق عملیاتی دفاع مقدس اعزام خواهد کرد.

مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان گفت: سال گذشته 2 هزار و 100 نفر با 50 دستگاه اتوبوس به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.

کیخا اظهار داشت: 400 دانشجوی اهل سنت پارسال از دانشگاه‌های سیستان و بلوچستان به این سفر معنوی اعزام شدند که امسال پیش بینی بر بیشتر شدن این آمار است.

وی تصریح کرد: اردوهای راهیان نور همه ساله در اسفندماه با هدف ایجاد روحیه خودباوری، آشنایی با فرهنگ ایثار، جهاد، مقاومت و شهادت، تبیین زوایای مختلف و پنهان جنگ تحمیلی و آشنایی با واقعیت ها و دستاوردهای دوران دفاع مقدس برگزار می شود.