حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۲ تیر ۱۳۹۷

هیچ موردی از ابتلای حجاج سیستان و بلوچستان به کرونا مشاهده نشده است - نمایش محتوای خبر

 

 

هیچ موردی از ابتلای حجاج سیستان و بلوچستان به کرونا مشاهده نشده است

اطلاعیه

هیچ موردی از ابتلای حجاج سیستان و بلوچستان به کرونا مشاهده نشده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: هیچ موردی از ابتلای حجاج این استان به آلودگی ویروس کرونا مشاهده نشده است.

دکتر محمود رضا شایعات رواج یافته مبنی بر ابتلای تعدادی از حجاج سیستان و بلوچستان به بیماری کرونا و دامن زدن آن از سوی برخی افراد در فضای مجازی را تکذیب کرد.

وی گفت: با تلاش شبانه روزی کارکنان بهداشت و درمان سیستان و بلوچستان و استقرار گروههایی از مرکز بهداشت استان در گیت های تعبیه شده در فرودگاه بین المللی زاهدان به منظور بررسی علائم این بیماری، تمامی حجاج در بدو ورود از لحاظ وجود بیماری کرونا مورد غربالگری قرار گرفتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان افزود: براساس نتایج اولیه معاینات تیم های تخصصی بهداشتی مستقر در فردگاه زاهدان تاکنون هیچ مورد مشکوکی در این زمینه وجود نداشته است.

دکتر میری ادامه داد: هم اینک تنها 2 نفر از حجاج سیستان و بلوچستان به دلیل مشکلات تنفسی و کهولت سن در بیمارستان بستری هستند که تاکنون معاینات و آزمایشات انجام شده بر روی آنان شواهدی از ابتلا به مرس و آلودگی ویروس کرونا وجود ندارد.

وی با اشاره به دوره نهفتگی این بیماری از 2 تا 14 روز، گفت: امکان دارد فردی در این مدت حامل ویروس کرونا باشد اما هیچ علامت و یا نشانه ای از بیماری در بدن بروز نکند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان رعایت توصیه هایی مانند شستشوی مکرر دست ها با آب و صابون، رعایت آداب تنفسی مانند پوشاندن دهان با دستمال در هنگام سرفه و یا عطسه را منحصر به زمان خاصی ندانست و از همه خواست که به آن توجه کنند.

دکتر میری تصریح کرد: در برخی مقاطع زمانی که احتمال انتشار عفونت های تنفسی بیشتر می شود لازم است تا مردم این مسایل را بیشتر رعایت کنند.

کاروانهای حجاج شیعه و سنی سیستان و بلوچستان با چهار پرواز چهارشنبه شب و روز پنجشنبه بطور مستقیم از جده به فرودگاه بین المللی زاهدان منتقل شدند.

هیچ یک از حجاج این استان در فاجعه منا دچار مشکل و خسارت نشده است و تنها یک نفر از حجاج سیستانی و بلوچستانی در حادثه سقوط جرثقیل در بیت الله الحرام به شهادت رسیده است.

منبع : ایرنا