سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

نوروز 99 با ما در خانه بمانید . - نمایش محتوای خبر

 

 

نوروز 99 با ما در خانه بمانید .

# با ما در خانه بمانید .


کردستانی مدیر کل صدا و سیمای  مرکز سیستان وبلوچستان  برنامه های رادیویی و تلویزیونی شبکه هامون را در ایام نوروز 99 با پیام با ما در خانه بمانید  با بسیج ملی مبارزه با کرونا با ماندن در خانه این چنین بیان نمودند.
 # با ما در خانه بمانید .  نام ویژه برنامه ایست که در لحظه تحویل سال از سیمای هامون به مدت 180 دقیقه به تهیه کنندگی  یاسین خوش آمدزهی از ساعت 5:30 بامداد  به صورت زنده با برنامه های متنوع و سرگرم کننده همراه بینندگان خواهد بود .
جشن لحظه تحویل سال با حضور جمعی از هنرمندان ، هنردوستان و فعالان عرصه های موسیقی ، بازیگری ، خوانندگی ونوازندگان بومی ومحلی با هدف لحظاتی به یاد ماندنی در شبکه هامون برگزار می شود .
معرفی کتاب و ترویج کتابخوانی معرفی فرهیختگان استان از گذشته تا معاصر  ، همراهی بینندگان با ارسال فیلم ، تصویر و دابسمش در فضای مجازی ، نکات تغذیه ای و آیتم های دانستنی های علمی درباره مقابله با ویروس کرونا  و ارسال پیام های تصویری با حضور اعضا ء خانواده با هدف فرهنگ سازی ممنوعیت سفر و ماندن در خانه ، اجرای موسیقی  با حضور  گروه های بومی و محلی ، گفتگو با هنرمندان ملی و استانی ، و.... از بخش هایست که در برنامه # با ما در خانه بمانید .خواهید دید این برنامه در ایام تعطیلات نوروزی در 14 قسمت به مدت 60 دقیقه  به روی آنتن میرود .

سال نو سلام عنوان برنامه ایست که از رادیو زاهدان ویژه لحظه تحویل سال از شبکه استانی صدای مرکز برای شنوندگان تهیه و پخش خواهد شد .
این برنامه  جذاب به سه زبان بلوچی ، زابلی و فارسی برای شنوندگان بومی ، محلی وفارسی زبان تولید می شود .
عمو نوروز ، داستان قدیمی بی بی نوروزدر آداب و رسوم مردم این منطقه – توصیه های پزشکی در مقابله با بیماری کرونا ویروس – هفت سین و حکایت های سین در تاریخ ادبیات ایران و استان ، نگاه علمی به لحظه تحویل سال و تغییر وتحول زمین ، پخش سخنان مقام معظم رهبری و گزارش از مناطق مختلف استان و پیام های نوروزی مردم  با پیام ماندن در خانه ایمن بمانید از بخش هایست که در سال نو سلام در یک برنامه 120 دقیقه ای به صورت زنده برای شنوندگان به تهیه کنندگی ندرت نوروزی  پخش خواهد شد .
بهار وبهارگه برنامه صبحگاهی ایام تعطیلات نوروز است که در 14 قسمت 120 دقیقه ای تولید و همچنین بهارانه ویژه برنامه عصرگاهی رادیو زاهدان است که به مدت 90 دقیقه در 14 روز حال وهوای نوروز را برای شنوندگان تداعی می کند .

داز تا گز قصه نمایش رادیویی است که به معرفی آداب و رسوم مردم سیستان و بلوچستان می‌پردازد . و در این قصه جاذبه‌های گردشگری وتفریحی این استان در قالب 13 نمایش 30 دقیقه ای معرفی می‌شود . داز نخل وحشی است که در بلوچستان از نخل آن برای صنایع دستی استفاده میشود و گز نیز نام درختی در سیستان است که باعث جلوگیری از ریزگردها در سطح شهر زابل می‌شود.

این نمایش داستان یک خانواده 3 نفر تهرانی است که به چابهار آمده اند . بندر گواتر یکی از بنادر زیبا در چابهار است سورنا پسر خانواده گربه ای دارد به نام نیلی او در این سفر گربه اش را گم می‌کند خانواده او اطلاعیه به همراه عکسش چاپ می‌کنند ودر جای جای شهر پخش می‌کنند .مهران مرد بلوچی است که در نزدیک ساحل دریا دکه ای دارد که او به آنها زنگ می زند ..... این داستان را راضیه کیهان تهیه و صدابرداری نموده و فخر براهویی نویسندگی و کارگردانی آن را با بازی فاطمه مشهدی ، فرشاد مختاری ، ستاره نخعی ، فهیمه نارویی بر عهده دارد .