جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

مهر هنکین - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

مهر هنکین

تهیه کننده : فرهاد کوهکن

مجریان : فرهاد ملک جمشیدی- رضا یزدانی - نسرین میرشکاری – مهدیه شیبک

کارگردانان :محمد آذریان ، فردین حکمتی

دستیار تهیه : سهیل زادهش راد

تدوین : مرتضی صفامنش

تصویربرداران :محمد قهاری ، سید محمد تقی حسینی سرحدی

علی میری ، امیر ملایی ، وحید سوری

نور پرداز : وحید سوری

برنامه « مهر هنکین » به گويش بلوچي روزهای زوج هر هفته ساعت ۱۵:۲۰ به صورت زنده بمدت یک ساعت جهت مخاطبان بلوچ زبان باهدف احيا و ترويج سنتهاي فراموش شده و فرهنگ و آداب و رسوم مردم منطقه درچارچوب خانواده از شبکه استانی هامون پخش و ساعت ۱۱:۱۵ روزهای فرد باز پخش می شود .

این برنامه جذاب دارای آیتمهای مختلفی از جمله وله هاي گرافيكي ، گزارشهاي مختلف به منظور معرفي چهره هاي برتر ، كارآفرينان و زنان موفق ، استفاده از کارشناسان مختلف در خصوص موضوعاتی مانند روانشناسي ،پزشكي، حقوقی و... ، آشپزي منطقه بلوچستان، آموزش خياطي و سوزن دوزي بلوچستان ، صنایع دستی بلوچستان ، تغذیه و سلامت  ،گزارش هاي خبري مختص خانواده ، مطالب علمي مختص خانواده ، گزارش نقش خانواده در توانمندي هاي كشاورزي بلوچستان ، گزارش آداب و رسوم منطقه در قالب خانواده ، سرودهاي بلوچي ، خواص گياهان دارويي ، معرفي نخبگان و چهره هاي برتر بلوچ و كارآفرينان و بخصوص زنان فرهیخته بلوچ ، نوع زندگی خانواده های بلوچ در شهر ها و روستاها ، مراسم خاص قوم بلوچ در خواستگاری، ازدواج، عزاداری و ... ،

باتوجه به نقش كليدي زن در تربيت فرزندان و حتي كمك به اقتصادخانواده در این برنامه با استفاده از كارشناسان مختلف درحوزه هاي مختلف روانشناسي ، پزشكي ، دندانپزشكي و... به مشكلات ، سئوالات و ناهنجاريهاي موجود درخانواده و جامعه بلوچ پرداخته می شود.

سال تولید: 1397


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ