اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | یک‌شنبه، ۶ فروردین ۱۳۹۶

مل ترمی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

مل ترمی

Loading the player...

برنامه مل ترمی با گویش سیستانی روزهای فرد هر هفته ساعت 15:20 به صورت زنده بمدت یک ساعت از شبکه استانی هامون برای مخاطبان پخش و روزهای زوج ساعت 11:15 باهدف احيا و ترويج سنتهاي فراموش شده و فرهنگ و آداب و رسوم مردم منطقه درچارچوب خانواده باز پخش می شود.

این برنامه مختص خانواده و به گویش سیستانی  و با هدف تحکیم بنیان خانواده طراحی شده است.

از اهداف این برنامه می توان به :حمايت و پاسداري از كيان خانواده بر پايه فرهنگ اسلامي ، رشد امور معنوي و تعميق علائق ديني در خانواده ، اصلاح و ارتقاي گرايش ها ، آگاهي ها و راه كارهاي اقتصادي خانواده ، تامين و رشد بهداشت و سلامت جسمي و روانی ، تبيين حقوق و تكاليف متقابل اعضاء خانواده ، آموزش تربيت اسلامی فرزندان ، ايجاد محبت نسبت به خداوند و اولياء دين ، انس خانواده با قرآن به عنوان كتاب زندگي ، رواج فرهنگ صرفه جويی و پرهيز از اسراف و تدبير در مصارف و امكانات خانواده ، آموزش و ترويج بهداشت در خانواده ، تبيين روش هاي تامين نشاط روحي و آرامش در خانواده ، آموزش روش هاي صحيح بيان خواسته ها و نظرات در خانواده ، شيوه حل مشكلات خانوادگي ، روابط بين اعضاي خانواده و احترام به والدين را نام برد.

در این برنامه بیشتر سعی می شود به موضوعات مورد علاقه بانوان مانند : آشپزی، خياطی، پزشكی، درمان بيماريها، شيوه خريد، مديريت اقتصادي و ... پرداخته شود.

آیتمهای برنامه مل ترمی شامل : بيان يك اصطلاح يا ضرب المثل سيستاني كه روبه فراموشي است ، حضور کارشناس (موضوعات روانشناسی-پزشكی-حقوقی و...) ، سرود سيستاني ، تلفنهای بینندگان و خواندن پيامكها ، گزارشهای مختلف با موضوعات معرفي چهره هاي برتر و كارآفرينان و زنان موفق پرداخت  و ... ، آشپزی سیستان ، آموزش خياطی و صنایع دستی سیستان ، تغذیه و سلامت  ، گزارش آداب و رسوم منطقه در قالب خانواده و ...

سال تولید: 1395

تهیه کننده : مهری موحدی

مجریان : نسرین میرشکاری – مهدیه شیبک

کارگردانان :محمد آذریان ، فردین حکمتی

دستیار تهیه : سهیل زادهش راد

تدوین : مرتضی صفامنش

تصویربرداران :محمد قهاری ، سید محمد تقی حسینی سرحدی

علی میری ، امیر ملایی ، وحید سوری

نور پرداز : علیرضا میری

گزارشگران :نسیرین میرشکاری – مهدیه شیبک – حسن خمریجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ