حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۲۹ اسفند ۱۳۹۷

مل ترمی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

مل ترمی

Loading the player...

برنامه مل ترمی با گویش سیستانی روزهای فرد هر هفته ساعت 15:20 به صورت زنده بمدت یک ساعت از شبکه استانی هامون برای مخاطبان پخش و روزهای زوج ساعت 11:15 باهدف احيا و ترويج سنتهاي فراموش شده و فرهنگ و آداب و رسوم مردم منطقه درچارچوب خانواده باز پخش می شود.

این برنامه مختص خانواده و به گویش سیستانی  و با هدف تحکیم بنیان خانواده طراحی شده است.

از اهداف این برنامه می توان به :حمايت و پاسداري از كيان خانواده بر پايه فرهنگ اسلامي ، رشد امور معنوي و تعميق علائق ديني در خانواده ، اصلاح و ارتقاي گرايش ها ، آگاهي ها و راه كارهاي اقتصادي خانواده ، تامين و رشد بهداشت و سلامت جسمي و روانی ، تبيين حقوق و تكاليف متقابل اعضاء خانواده ، آموزش تربيت اسلامی فرزندان ، ايجاد محبت نسبت به خداوند و اولياء دين ، انس خانواده با قرآن به عنوان كتاب زندگي ، رواج فرهنگ صرفه جويی و پرهيز از اسراف و تدبير در مصارف و امكانات خانواده ، آموزش و ترويج بهداشت در خانواده ، تبيين روش هاي تامين نشاط روحي و آرامش در خانواده ، آموزش روش هاي صحيح بيان خواسته ها و نظرات در خانواده ، شيوه حل مشكلات خانوادگي ، روابط بين اعضاي خانواده و احترام به والدين را نام برد.

در این برنامه بیشتر سعی می شود به موضوعات مورد علاقه بانوان مانند : آشپزی، خياطی، پزشكی، درمان بيماريها، شيوه خريد، مديريت اقتصادي و ... پرداخته شود.

آیتمهای برنامه مل ترمی شامل : بيان يك اصطلاح يا ضرب المثل سيستاني كه روبه فراموشي است ، حضور کارشناس (موضوعات روانشناسی-پزشكی-حقوقی و...) ، سرود سيستاني ، تلفنهای بینندگان و خواندن پيامكها ، گزارشهای مختلف با موضوعات معرفي چهره هاي برتر و كارآفرينان و زنان موفق پرداخت  و ... ، آشپزی سیستان ، آموزش خياطی و صنایع دستی سیستان ، تغذیه و سلامت  ، گزارش آداب و رسوم منطقه در قالب خانواده و ...

سال تولید: 1395

تهیه کننده : مهری موحدی

مجریان : نسرین میرشکاری – مهدیه شیبک

کارگردانان :محمد آذریان ، فردین حکمتی

دستیار تهیه : سهیل زادهش راد

تدوین : مرتضی صفامنش

تصویربرداران :محمد قهاری ، سید محمد تقی حسینی سرحدی

علی میری ، امیر ملایی ، وحید سوری

نور پرداز : علیرضا میری

گزارشگران :نسیرین میرشکاری – مهدیه شیبک – حسن خمریجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام .از تلاش واین برنامه زیباتون تشکر میکنم... زهره ۱۳۹۵/۱۲/۱۶ ۰۸:۳۴

زهره
سلام .از تلاش واین برنامه زیباتون تشکر میکنم ...لطفا اقای محمد رضا میری رو به برنامتون دعوت کنین .ما دوست داریم هنرمند استانمون رو در برنامه شما ببینیم تا برامون سیتک سیستونی بخوانن... ممنونم
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۱۲/۱۶ ۰۸:۳۴