رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۸

مستند باد، آفتاب و انیمیشن دوستان در جشنواره - نمایش محتوای خبر

 

 

مستند باد، آفتاب و انیمیشن دوستان در جشنواره

مستند باد، آفتاب ... و انیمیشن دوستان به نوزدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز در اهواز راه یافتند.

مستند باد، آفتاب... که در ارزیابی سیمای استانها توانسته است امتیاز 82 را بدست آورد به تهیه کنندگی علی سرگزی و کارگردانی مازیار مشتاق گوهری در مرکز سیستان و بلوچستان تولید شده است.

از آنجائیکه استان سیستان و بلوچستان از نظر روزهای آفتابی مقام اول را در سطح کشور دارد می توان با نصب پنل های خورشیدی نه تنها برق مورد نیاز استان را تأمین کرد بلکه می توان به سایر استانها و حتی کشورهای همسایه نیز صادر کرد.

از طرفی استان سیستان وبلوچستان با داشتن کریدورهای بادی سیستان ، بمپور و سراوان قابلیت تولید برق از طریق نصب توربین های بادی را نیز دارا می باشد.

در این مستند تولید برق از طریق انرژیهای پاک به تصویر کشیده شده است.

این مستند با تصویربرداری سید محمد تقی حسینی سرحدی و مسعود شیخ ویسی و گویندگی وحیده نوکندی و تدوینگری منیره محمدی تولید شده است.

انیمیشن دوستان نیز به تهیه کنندگی و کارگردانی حسین مظلوم در 26 قسمت 11 دقیقه ایی در واحد انیمیشن مرکز سیستان و بلوچستان که یکی از قطب های تولید انیمیشن در کشور است تولید شده است.

نوزدهمین جشنواره تولیدات مراکز استانی صدا و سیما با شعار «رسانه ملی، شبکه‌های استانی، محور رشد و توسعه پایدار» ۳۰ آذر تا سوم دی امسال در خوزستان برگزار می شود.

 این جشنواره با هدف رقابت سازنده میان تولیدکنندگان آثار تلویزیونی، رادیویی، خبری، مستند، پژوهشی و موسیقایی، در اهوازبرگزار می شود.

جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها یکی از جشنواره‌های معتبر رسانه ملی است که به منظور انتخاب آثار برتر برای برنامه‌سازی، تشویق هنرمندان و ارزیابی کمی و کیفی تولیدات مراکز و هدایت تولیدات سال‌های بعد در مسیر رویکردهای اساسی سازمان صدا و سیما، در قالب پنج کمیسیون محتوایی شامل تحقیق و پژوهش، خبر، سیما (نمایشی، انیمیشن- مستند)، صدا و موسیقی و کمیته‌های مختلف اجرایی برگزار می‌شود.

در این دوره از جشنواره، هزار اثر رسیده به دبیرخانه توسط ۶۰ نفر از اعضای هیئت داوران در بخش‌های مختلف مورد ارزیابی قرار گرفته است.