حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

مردم خاش از 9 شهید گمنام استقبال کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

مردم خاش از 9 شهید گمنام استقبال کردند

مردم شهیدپرور و ولایت مدار شهرستان خاش سیستان و بلوچستان 9 شهید گمنام و کبوتران سبک بال دوران دفاع مقدس استقبال را بدرقه کردند.

امامان جمعه و جماعات، مسئولان، سران قبائل و طوایف و بزرگان و ریش سفیدان، اعضای شوراها، بسیجیان و اقشار مختلف مردم خاش از شهیدان گمنام استقبال و یاد شهیدان را گرامی داشتند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان خاش گفت: مردم مرزدار و غیور خاش در دفاع از آرمانهای انقلاب اسلامی دارای ویژگی های برجسته ای هستند و در دوران قبل و بعد از انقلاب بخوبی توانسته اند جایگاه ارزشمند خود را در دفاع از ارزشها حفظ کنند.

سرهنگ پاسدار حسن فضلی افزود: وداع تاریخی مردم شیعه و سنی و فارس و بلوچ شهرستان با شهیدان حاکی از این امر بوده که تکریم شهیدان با زندگی مردم گره خورده است.

وی بیان کرد: کاروان شهدای گمنام در میان استقبال بی نظیر و باشکوه مردم شهیدپرور شهرستان خاش وارد این شهر شد و این 9 شهید گمنام دفاع مقدس با استقبال گرم شهروندان، حال و هوای این شهر را دگرگون و غرق در معنویت کردند.

سه شهید در قصرقند، سه شهید در سرباز، یک شهید در پایگاه نیروی دریایی سپاه چابهار و 2 شهید دیگر نیز در منطقه آزاد چابهار سیستان و بلوچستان تشییع و خاکسپاری می شوند.

با تشییع 16 شهید گمنام جدید در سیستان و بلوچستان، این استان مفتخر به میزبانی 93 شهید گمنام در 30 نقطه می شود.

خاش میزبان هفت شهید گمنام بوده 5 تن در بوستان تفتان شهر خاش و 2 شهید در بخش نوک آباد خاش آرام گرفته اند.