حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۳ خرداد ۱۳۹۷

مراسم محوری گرامیداشت حماسه 9 دی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

مراسم محوری گرامیداشت حماسه 9 دی

Loading the player...

مراسم محوری گرامیداشت حماسه 9 دی و همایش بزرگ روز بصیرت و میثاق با ولایت مردم زاهدان در سالروز حماسه نهم دی ماه در مسجد جامع این شهر برگزار شد که با توجه به نقش رسانه در گرامیداشت این حماسه و به تصویر کشیدن حضور مردم ، این مراسم ضبط و و از شبکه استانی هامون برای بینندگان پخش گردید .

حماسه 9 دی تاريخ ماندگاری از جلوه بصيرت مردم ايران می باشد. در این روز مردم ايران بار ديگر ولايت‌ مداری خود را به اثبات رساندند. این روز بزرگ نقطه عطفی است که عظمت ملت ایران را بیش از پیش در نگاه جهانیان برجسته‌تر می‌نمایاند. مردم با بصیرت ایران با الهام از فرهنگ عاشورایی و شخصیت امام حسین (ع) در رابطه با وحدت امت و مبارزه با بیگانگان در این روز حماسه ای دیگر خلق کردند.

حرکت خود جوش مردمی که در مقابل حرمت شکنی ها و توطئه های دشمنن انقلاب و اسلام از روزهای نخست دی ماه آغاز شد و در 9 دی ماه به اوج خود رسید و در پی آن ، راهپیمایی عظیم و خودجوش مردم با ایمان سراسر کشور ، جهانیان را شگفت زده کرد . این راهپیمایی عظیم که در آن اقشار مختلف حضور داشتند ، مصداق بارزی از سخن امام خمینی (ره ) بود که فرمودند : این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است و در حقیقت مردم زیر بیرق حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) توطئه دشمنان را خنثی نمودند .

سال تولید: 1395

تهیه کننده : رضا جنا آبادی

تصویربرداران : امیر ملایی – عایرضا میر

دستیار صدا و تصویر : محمد امین ارجمند

تدوین : مرتضی صفامنش