رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

محرم و عشق وشور حسینی - نمایش محتوای خبر

 

 

محرم و عشق وشور حسینی

ماه محرم در صدا وسیمای مرکز سیستان و بلوچستان


 به گزارش روابط عمومی مرکز هیئت عاشقی عنوان برنامه ایست از صدای شبکه استانی مرکز که به مناسبت فرار رسیدن ماه محرم برای شنوندگان رادیو زاهدان به روی آنتن می رود . این برنامه با پرداختن به تاریخ عظیم واقعه کربلا روایتگر حوادث و وقایع این روز با حضور کارشناسان دینی خواهد بود .
پخش مداحی و نوحه های مذهبی با حضور مداحان و پخش مراسم های عزاداری از هیئت ، تکیه ها و مساجد سطح استان و گزارش از حال وهوای محرم در شهر و روستاها و ارتباط مستقیم با کربلای معلی و برگزاری مراسم های تاسوعا وعاشورا از بخش هایست که در این برنامه خواهید شنید .
این برنامه از اول محرم تا 13 روز از ساعت 17:30 تا 19 به صورت زنده و در روز تاسوعا وعاشورا در صبح نیز پخش خواهد شد .
این برنامه را حامد بیجاری – عزیز فخر براهویی –فریبا دادی پور و ندرت نوروزی تهیه کنندگی و وحیده نوکندی – وحیده سلطانی – فرشاد مختاری اجرا خواهند کرد  پخش مستند پیر غلامان حسینی نیز از دیگر برنامه های شبکه خواهد بود .

لبیک یا حسین (ع )  عنوان برنامه ایست از سیمای شبکه استانی هامون که در ایام محرم با پخش ویژه برنامه های در سوگ سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین ( ع ) عزادار خواهد بود .
پخش مراسم شب های محرم از مساجد وهیئت های مذهبی  ، گزارش وارتباط با شهرستانها و کارشناسان ، نوحه خوانی ، مداحی  و مراسم های عزاداری در سیستان  با عنوان محرم در دارلولایه  و اجتماع عاشورائیان در زاهدان ، زابل و بلوچستان همراه بینندگان خواهد بود .
لبیک یا حسین (ع ) را نجمه احسان اللهی از ساعت 20:30 تا 21:30 تهیه کنندگی و برنامه های مناسبتی محرم در سیستان به تهیه کنندکی علی سرگزی  و اجتماع عاشورائیان را علی هاشمی در زاهدان و در بلوچستان  حسن آذرسا بر عهده خواهد داشت .  پخش مستقیم نماز ظهر تاسوعا و عاشورا، شام غریبان حسینی به تهیه کنندگی رضا جنابادی، همایش بانوان عاشورایی و پخش مستقیم از رضویه در صبح تاسوعا و عاشورا و مراسم شیرخوارگان حسینی به تهیه کنندگی طیبه پور ملایی از شبکه هامون در ایام محرم خواهد بود .