سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

ماه نشان در ماه میهمانی خدا - نمایش محتوای خبر

 

 

ماه نشان در ماه میهمانی خدا

ویژه برنامه های رمضان 99 در شبکه هامون


به گزارش روابط عمومی مرکز ماه نشان در ماه مبارک رمضان عنوان ویژه برنامه ایست که در لحظه های ملکوتی اذان مغرب از شبکه استانی هامون برای بینندگان تهیه و پخش می شود .
ماه رمضان فرصتی برای بندگی در راه خداست که روزه داران با نجواهای عاشقانه و عارفانه این ندای ملکوتی را لبیک گفته و در لحظه های راز ونیاز افطار بیننده برنامه ماه نشان خواهند بود .
حضور کارشناسان مذهبی و دینی ، تحلیل احکام وسئوالات شرعی ، بیان فضیلت ها ی معنوی ماه مبارک رمضان ، آداب و رسوم افطاری دادن در مساجد و مکانهای بر پایی سفره های افطارو .... از دیگر بخش های این برنامه است. که نجمه احسان اللهی تهیه کنندگی این برنامه رابا اجرای و نویسندگی  ابوذر طاهری بر عهده دارد .
حضور خیرین ، خانواده کسانی که اهدای عضو داشته اند ، فعالان قرآنی و خانواده های مدافع سلامت ، امنیت و وطن در برنامه با هدف لحظاتی معنوی و عرفانی همراه روزه داران خواهد بود سعید گنجعلی گزارش و دستیاری تهیه این برنامه را با تصویربرداری امیر ملایی ، محمد قهاری ، مسعو برخوردار ، محمود آتش روز بر عهده دارند .
برنامه دعوت عنوان ویژه برنامه سحر شبکه استانی هامون است که در لحظه های عرفانی سحر در ماه رمضان همراه روزه داران خواهد بود   تقویم روز ، دعای روز ، مباحث  اخلاقی و دینی  که در این بخش  نماینده ولی فقیه حجت الاسلام و المسلمین محامی همراه با روز داران خواهد بود . مباحث اخلاقی و دینی کارشناسان اهل سنت ، گزارش موضوعی از آداب و رسوم مردم سیستان و بلوچستان در سحرهای ماه مبارک رمضان ، سحر خوانی ، چاووشی خوانی ، معرفی و گفتگو با مشاغلی که با عنوان مدافعان سلامت یاد می شوند و در مقابله با ویروس کرونا به صورت آماده باش هستند . اورژانس ، بیمارستان ها ، آتش نشانی ، گفتگو با خیرین سلامت ، گفتگو با خانواده شهدا ، معرفی کتاب ، احکام ، معرفی قاریان وحافظان قرآن از بخش هایست که در این برنامه خواهید دید .
تهیه کنندگی برنامه دعوت «در خانه عبادت می کنیم  » را طیبه پورملایی به کارگردانی فردین حکمتی و اجرای مجری کارشناس حجت الاسلام و المسلمین اصغری حسامیه بر عهده خواهند داشت .
سید محمد تقی سرحدی تصویربردار و نورپرداز و حسین عباس زاده صدابردار و محمد نصیری مونتور این ویژه برنامه خواهند بود و امین نجاری ، کیوان کلانتری ، امین ارجمند و رحمان قندی زاده  دستیاران صدا و تصویر هستند .
ماه میهمانی خدا نام برنامه ایست که در ماه مبارک رمضان در لحظه های راز ونیاز افطار از شبکه استانی صدای مرکز سیستان وبلوچستان تهیه و پخش می شود .
در ماهی که بندگان به ضیافت الهی دعوت و میهمان خدا هستند و از فضیلت های معنوی این ماه بهره مند خواهند شد  شبکه استانی صدای مرکز سیستان وبلوچستان هم با برنامه رادیویی ماه میهمانی خدا با روزه داران همکلام می باشد بخش بهداشت و سلامت با موضوع مقابله با ویروس کرونا - پخش دعاهای هر روز ، مناجات ویژه رمضان ، مباحث کارشناسان مذهبی در خصوص آداب روزه داری حکایت و نمایش وبخش تعامل با مخاطبین و... از جمله بخش هایی است که در این برنامه رادیویی خواهید شنید این برنامه را حامد بیجاری با اجرای وحیده نوکندی و وحیده سلطانی نیا و آقایان میثم جهانتیغ ومیثم سیف الدین از ساعت 18 تا 20 بر عهده خواهند داشت ..
حدیث آرزومندی در سحر گاه رادیو با پخش ویژه برنامه های عرفانی از جمله دعای سحر ، اوقات شرعی ، سخنرانی های مذهبی ، سحرهای عرفانی را برای شنوندگان ایجاد می کند. این برنامه را فریباد دادی پور تهیه کنندگی و سارا بیگی و ماشاءا... بیگی اجرا خواهند نمود .