رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

علت خشک شدن اراضی کشاورزی زابل توزیع نامناسب آب بود - فرکانس هاي پخش سیما

 

 

فرکانس هاي پخش تلویزیون

علت خشک شدن اراضی کشاورزی زابل توزیع نامناسب آب بود

علت خشک شدن اراضی کشاورزی زابل توزیع نامناسب آب بود


زا

به گزارش خبرنگار صدا وسیمای مرکز سیستان وبلوچستان، نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی گفت: توزیع نامناسب آب در سیستان باعث خشک شدن اراضی کشاورزی شده است.

سید باقر حسینی افزود: : باغات و محصولات کشاورزی سیستان با توجه به توزیع نادرست آب کشاورزی که سهم زیادی از این آب به سمت کوه خواجه رها می شود، شرایط نامساعدی پیدا کردند.

نماینده مردم زابل در ادامه افزود: مسئولین استانی و شهرستانی از قبیل امور آب ،جهاد کشاورزی ،فرمانداران و محیط زیست نحوه و مدل تقسیم آب را تغییر دهند تا کشاورزان بیشتر از این آسیب نبینند.

حسینی اظهار کرد: هدر رفت آب به یک مسیر تنها به ضرر کشاورزان و به دنبال آن خشک شدن باغات و محصولات کشاورزی آنها را در پی خواهد داشت.

وی همجنین در ادامه در خصوص راه اندازی منطقه آزاد سیستان نیز گفت: نمايندگان و مسئولان با جديت تمام پيگير تصويب طرح منطقه آزاد سيستان هستند چرا که اجراي اين مهم گامي ارزشمند در ماندگاري مردم و تحول عظيمي در معيشت مردم خواهد بود.

وی اضافه کرد: پس از تاييد اين طرح در شوراي عالي مناطق آزاد، مجلس در مورد تصويب آن نظر نهايي را اعلام مي کند و تمام تلاش خود را مي کنيم تا اين طرح هر چه سريع تر مصوب شود.