رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۸

عصر سربلندی - نمایش محتوای صدا

 

 

عصر سربلندی

Loading the player...

ویژه برنامه «عصر سربلندی » به مناسبت 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار در شبکه استانی صدای مرکز سیستان وبلوچستان تهیه و پخش گردید.

13 آبان، روزی است که بر تارک آن حوادث بزرگ و سرنوشت سازی از تاريخ ملت ايران به ثبت رسیده است، روزی که در زواياي مختلف آن نماد مقاومت و پايداری ایرانيان در برابر استکبار جهانی آشکار است.

تبعيد حضرت امام خمینی (ره) به ترکيه در سال 42، کشتار دانش آموزان انقلابی در سال 57 و تسخير لانه جاسوسی آمريکا در سال 58، رخدادهای تاريخ سازی بودند که مهر بطلانی بر دخالت استکبار در مقدرات ميهن اسلامي‌مان زد.

13 آبان يادآور حوادث مهمی است که در شکل‌گيري انقلاب اسلامی و حذف مظاهر و نمادهای استکبار از جغرافيا و صحنه اداره ایران نقش اساسی ایفا کرد و شايد تاريخ معاصر ما روزی با اين درجه از اهميت و بزرگی کمتر به ياد داشته باشد.

13 آبان روز دانش آموز است، زیرا در چنين روزی دانش آموزان انقلابی توانستند گوهر دانش و آموزندگی را در آيينه حماسه و دلیری بتابانند و غبار خود باختگی را از سیمای مدرسه بزدايند. در اين روز، دانش آموزان تهرانی در اعتراض به رژيم منفور پهلوی و دخالت‌های آمريکا در ايران به صحنه آمدند اما دژخيمان شاه آنان را آماج حملات وحشيانه خود قرار دادند و فرزندان انقلاب را به خاک و خون کشيدند.

در روز 13 آبان سال 58، دانشجویان مسلمان پیرو خط امام لانه جاسوسی آمريکا و مرکز طراحی و سناريو پردازی برای براندازی نظام در تهران را تسخیر کردند و جاسوسان آمريکايي را طی 444 روز در چنگ اراده انقلابی ملت ایران قرار دادند.

تاریخ تولید: 1394

تهیه کننده : فریبا دادی پور

گویندگان :  وحیده نوکندی - حسن مظاهری

گروه نمایش :

فخر براهویی – فاطمه مشهدی

نویسندگان :

فروزان سروی – نجمه بیگلری

گزارشگر : معصومه لشکری

دستیار تهیه : نجمه بیگلری

ارتباطات : سمیه پورملایی

صدابردار : هادی جلیلی