رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

سیستان و بلوچستان آبان ماه میزبان نخستین تور گردشگران خارجی - نمایش محتوای خبر

 

 

سیستان و بلوچستان آبان ماه میزبان نخستین تور گردشگران خارجی

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: این استان با توجه به داشتن جذابیت های فراوان آبان ماه امسال میزبان نخستین تور گردشگران خارجی است.

مجتبی میرحسینی اظهار داشت: گردشگران خارجی در قالب این تور هشت روزه از اماکن تاریخی، گردشگری و جاذبه ‌های طبیعی سیستان و بلوچستان دیدن می کنند و از نزدیک با آیین ها و آداب و رسوم مردم این استان آشنا می شوند.

وی افزود: برقراری این تور گردشگری نتیجه تلاش های 2 ساله میراث فرهنگی برای تغییر تصویر ذهنی مردم ایران و جهان نسبت به سیستان و بلوچستان و معرفی چهره واقعی این استان امن و توانمند است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: معرفی هر چه بیشتر ظرفیت‌ های گردشگری استان و ثبت خاطره ای ماندگار در اذهان از جمله اقداماتی است که می تواند عامل تداوم برگزاری این تورها باشد.

میرحسینی افزود: رایزنی های اولیه نشان از علاقه مندی این توریست ها برای حضور در روستاها و اقامتگاههای بوم گردی استان دارد.

وی گفت: حدود 350 هزار گردشگر خارجی در 6 ماه نخست امسال وارد سیستان و بلوچستان شدند و از جذابیت های بی نظیر این استان دیدن کردند.

وی اظهار داشت: این مسافران بیشتر از کشورهای همسایه و اروپایی مانند آلمان، مجارستان، مالزی، ایتالیا، اتریش، انگلیس، استرالیا و هلند وارد سیستان و بلوچستان شدند.

وی افزود: علاوه بر جاذبه های دیدنی سیستان و بلوچستان، آداب و رسوم مردم این دیار نیز برای گردشگران خارجی بسیار جذاب و خاطرانگیز بود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: افزایش حضور گردشگر از کشورهای خارجی به ویژه اروپایی به این استان به دلیل جریان سازی است که در 2 سال اخیر با برپایی نمایشگاههای گردشگری در کشورهای عمان، آلمان و روسیه ایجاد شده است.

سفر به سیستان و بلوچستان از طریق هوایی، دریایی و سه مسیر زمینی خراسان- زاهدان - زابل، کرمان - زاهدان، کرمان - ایرانشهر و جاسک -کنارک - چابهار امکان پذیر است.

سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود 187 هزار و 502 کیلومترمربع و بیش از 2 میلیون و 700 هزار نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود.