فرکانس هاي پخش تلویزیون

روزی

روزی


بر اساس آیات و روایات اسلامی کسب روزی حلال یکی از مهمترین زمینه های تقویت دینداری شمرده شده است به گونه ای که امام صادق (ع) به یکی از یارانش فرمود: «کسب روزی حلال را رها مکن، چراکه تو را در دینت کمک می‌کند.»

از دیدگاه اسلام، انسان دارای دو بعد جسم و روح است. اما اصالت از آنِ روح است و باید تمام برنامه‌ها و تلاشهای انسان در مسیر دستیابی به کمال شایسته روح باشد. با این نگرش، اسلام در هر زمینه ای از زندگی نسبت به روح و سلامت و کمال آن توجه ویژه ای دارد و کسب مال حلال را در ارتقاء روحیه معنوی بسیار مؤثر می خواند. چنانکه سلامت روح در گرو استفاده صحیح و مطلوب از مال حلال است و بی توجهی به این موضوع، عوارض و پیامدهای منفی و مخربی را برای انسان به وجود می آورد.

بر اساس جهان بینی اسلامی روزی رسان خداوند متعال است و خود روزی را تقسیم و تقدیر می کند، امّا همه موظفند منبع درآمدی حلال داشته باشند؛ زیرا خداوند به وسیله اسباب روزی می دهد چنانکه پیامبر اکرم(ص) در حجة الوداع نسبت به این مسئله تأکید کرده و فرمود: خداوند متعال روزی ها را در میان مخلوقاتش به صورت حلال تقسیم فرموده است، نه به صورت حرام. پس هرکس با تقوی باشد و صبر کند خداوند روزیش را به او می دهد، ولی هر کس بر اثر کم صبری پرده دری و شتاب کند و از غیر راه حلال روزی را بیابد، از روزیش کم می شود و روز قیامت نیز مورد بازخواست قرار می گیرد.»

این تله فیلم درمورد مردی است که هنگام خروج از بانک کیف حاوی پولش توسط یک سارق دزدیده می شود ولی سارق هنگام فرار تصادف می کند و ...

Loading the player...
سال تولید: 1393
عوامل تولید:

کارگردان : رضا خداد بیگی

نویسنده فیلمنامه : طلا معتضدی

 تهیه کننده : سید مهدی هاشمی

تولید : صدا وسیمای مرکزسیستان و بلوچستان

بازیگران :

علی اصغر انصافجو

سید مهدی هاشمی

مهدی تقی زاده

حمید سلیمانی

محسن شیرزایی

پوریا عبدالوند

فرشید فروتن

بهنام محمد پناهی

مدیرتولید : حامد هاشمزهی

طراح چهره پردازی : محمدرضا گل افشار

طراح صحنه و لباس : میرصوفی عرب زاده

صدابردار : مهدی سالارپور

مدیرتصویربرداری : افشین علیزاده

تدوین و صدا گذاری : مرتضی صفامنش