رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

رهنمود - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

رهنمود

Loading the player...

برنامه رهنمود که در خصوص شعار سال 1394 « دولت و ملت همدلی و همزبانی »  در شبکه هامون تهیه شده است روزهای چهار شنبه هر هفته ساعت 17 به مدت 45 دقیقه پخش می شود..

یکی از ابتکارات اثر بخش و ارزشمند مقام معظم رهبری ، تعیین یک نام یا شعار برای هر سال و پیگیری آن شعار و ارائه جمع بندی از آن در پیام نوروزی و سخنرانی آغازین خود در ابتدای هر سال نو می باشد. سخنرانی در روزهای اول سال شمسی رهبر معظم انقلاب که معمولا در کنار بارگاه علی بن موسی الرضا (علیه السلام) و در بین زائران و مجاوران آن حضرت که از همه اقشار و گروه های مردم ازسراسر کشور هستند، ایرادمی گردد فرصتی برای تحلیل و تبیین شعارسال و بیان چرائی وچیستی آن توسط معظم له می باشد.

مجموعه تلاش دستگاه های فرهنگی و توجه مسئولین نظام از یک سو و وجود زمینه ی فرهنگی پذیرش نام برای هر سال در فرهنگ عمومی ایرانیان و از همه مهم تر تلقی هدایت گرانه داشتن از فرمایشات رهبر معظّم انقلاب از سوی دیگر، اثرگذاری شعارهای سالانه را فزونی بخشیده و تجربه پیامدهای مثبت مترتب بر آنها در طول سال های گذشته، فرهنگ جدید انتظار شعار سال را در کشورمان نهادینه نموده است به گونه ای که در مردم ومسئولین تعیین نام وشعار سال را در پیام نوروزی ایشان به صورت یک توقع وانتظار شکل گرفته و هر ساله گفتمان ویژه ای را در کشور چه در بین نخبگان وچه در بین توده های مردم سامان می دهد.

امسال نیز این اتفاق رخ داده و نامی که برای سال 1394 برگزیده شده، « دولت و ملت همدلی و همزبانی »    است.

سال تولید: 1394

تهیه کننده و کارگردان : فردین حکمتی

مجری : ابوذر طاهری

تصویربردار : علیرضا میری

نور پرداز : وحید سوری

صدابردار : حسین عباس زاده مقدم

دستیار صدا و تصویر : مهدی آقا میری

تدوین : محمد نصیری