رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

راهپیمایی 22 بهمن در سیستان و بلوچستان آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

راهپیمایی 22 بهمن در سیستان و بلوچستان آغاز شد

د

راهپیمایی 22 بهمن در سیستان و بلوچستان آغاز شد

راهپیمایی یوم الله 22 بهمن با فریاد استکبارستیزی مردم پرشور، انقلابی و ولایتمدار شیعه و سنی سیستان و بلوچستان از لحظاتی پیش در نقاط مختلف این استان آغاز شد.

مردم سنی و شیعه سیستان و بلوچستان همگام با سایر هموطنان مبارز و همیشه در صحنه ایران اسلامی در آستانه انتخابات و در هنگامه ای که تلاش های دولتمردان در مذاکرات هسته ای با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب به ثمر نشسته و دنیا چشم به حضور آنان در صحنه دوخته است راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را با شکوه و عظمت خاص آغاز کردند.

همزمان با یوم الله 22 بهمن، راهپیمایی گسترده اقشار مختلف مردم خداجوی سیستان و بلوچستان با لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب و نشان دادن اقتدار ایران اسلامی در صحنه جهانی در بیش از 50 نقطه جمعیتی شهری و روستایی استان با شکوه خاصی آغاز شد.

مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان بار دیگر با سردادن شعارهایی با مضامین استکبارستیزی، دفاع از مظلومان عالم و حمایت همه جانبه از رهبر معظم انقلاب و دستاوردهای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی همنوا با ملت ایران، حماسه ای از عزت و اقتدار ایران و ایرانی را به نمایش گذاشتند.

اجرای موسیقی سنتی و سرود 1357 نفری دانش آموزان در محل تجمع و برپایی ایستگاههایی برای نقاشی کودکان و نوجوانان با موضوع انقلاب اسلامی در طول مسیر از مهمترین برنامه های جانبی راهپیمایی 22 بهمن در زاهدان است.

راهپیمایی 22 بهمن همراه با اجرای برنامه های مختلف هنری، سرود، جمع خوانی حماسی و نواختن موزیک نظامی از میدان آزادی زاهدان به سمت مصلای قدس این شهر آغاز شد.

علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سخنران اصلی راهپیمایی 22 بهمن در زاهدان است.

حضور پرشور گروههای مختلف مردمی از جمله علما و روحانیان تشیع و تسنن، کارمندان، اصناف، بازاریان، فرهنگیان، دانش آموزان، دانشجویان و بانوان جلوه ای خاص از وحدت و همدلی مردم سیستان و بلوچستان را در راهپیمایی 22 بهمن به نمایش گذاشته است.

راهپیمایی 22 بهمن علاوه بر زاهدان در 18 شهرستان دیگر و بخش های مختلف استان نیز برگزار شده که معاونان استاندار سخنرانان اصلی در برخی از این مناطق هستند.

بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته برگزاری راهپیمایی 22 بهمن از ساعت 9 صبح در خیابان های اصلی شهرستان های زاهدان، زابل، خاش، سراوان، چابهار، زهک، میرجاوه، نیمروز، هیرمند و فنوج و از ساعت هشت صبح در نیکشهر، کنارک، دلگان، سرباز، سیب و سوران و قصرقند، از ساعت هشت و 30 دقیقه در ایرانشهر و مهرستان و از ساعت 9 و 30 دقیقه در هامون آغاز شده است.

منبع : ایرنا