رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۵ تیر ۱۳۹۸

دعوت - ویژه سحر - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

دعوت - ویژه سحر

تهیه کننده : مهدی غلام پور شهری

کارگردان :محمد آذریان

دستیارتهیه : مرتضی کاویانی

تصویربرداران استودیو: سید محمد تقی حسینی - علی میری

گرافیست : سید مهدی درافشان طباطبایی

نورپرداز : علی میری

تصویربردار پرتابل : سید محمد تقی حسینی

دستیار پرتابل : محمد امین ارجمند

تدوینگر : محمد نصیری

 

ه مبارک رمضان به عنوان یکی از ماههای کلیدی و مهم استجابت دعا معرفی شده است، اگر به منشور مهمی که از دعاهای که از قبل ائمه اطهار (ع) در مورد ماه مبارک رمضان مراجعه نمائیم، در می‌یابیم که ائمه‌ اطهار در دعاهای ماه مبارک رمضان به طور ویژه به آن پرداخته‌اند در این میان هنگام سحر یکی از زمانهای خاصی است که اجابت دعا سریعتر رخ می دهد .

همچنین سحری خوردن و تأخیر انداختن آن تا نزدیک طلوع فجر، سنت است، زیرا موجب تقویت مسلمان روزه دار، و تخفیف مشقت روزه داری می گردد، و مدت زمان گرسنگی و تشنگی را کاهش خواهد داد، و از آنجا که تسهیل و آسان گیری مورد توجّه دین اسلام می باشد لذا، اسلام عبادات را بر مردم آسان گرفته و مردم را به سوی آسان سازی آن ترغیب و تشویق کرده است.

پس برای مسلمان روزه دار مستحب است که هنگام سحر بپا خیزد، اندکی غذا به عنوان سحری، هر چند یک خرما باشد، بخورد یا یک جرعه آب بنوشد، به خاطر اینکه به سنت پیامبر خدا (ص) عمل نموده باشد.

در سحری خوردن فایده ی معنوی دیگری نیز هست که همان بیداری، قبل از طلوع فجر است. در آن ساعت سحر، خداوند رحمت خود را بر بندگانش متجلی می کند؛ دعاها را اجابت می کند، و استغفار کنندگان را مورد مغفرت قرار می دهد، و اعمال صالح را می پذیرد. تفاوت بسیار است میان کسانی که وقت سحر را به ذکر گفتن و تلاوت قرآن سپری می کنند، با کسانی که این ساعات را در خواب و بی خبری به سر می برند.

شبکه استانی هامون ویژه برنامه «شوق بندگی» را در سحرهای ماه پرخیر و برکت رمضان برای بینندگان تهیه کرده است.

پخش کلام امامان معصوم ( ع ) ،سخنان نماینده ولی فقیه و امامان جمعه استان وشهرستانها ، حضور کارشناسان مذهبی و بیان کرامات و فضایل روزه داری  ، مناجات سحرگاهان ، پخش ادعیه روزشمار سحرهای ماه رمضان ،دعای سحر ، پخش اوقات شرعی شهرستانها از بخش هایی است که در برنامه شوق بندگی خواهید دید .

سال تولید: 1395


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ