جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

حماسه ماندگار - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

حماسه ماندگار

Loading the player...

این ویژه برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس هر شب ساعت 20:30 بصورت زنده از شبکه استانی سیمای هامون برای بینندگان تهیه وپخش می شود.

این برنامه هر شب با آیتمهای مختلفی ازجمله گزارش های مردمی ، سرودهای محلی سیستانی و بلوچی ، مسابقه ، نماهنگ ، سرودهای حماسی دفاع مقدس،حضور رزمندگان ، ایثارگران و جانبازان دفاع مقدس، تحلیل حوادث و عملیات های جنگ تحمیلی ، اطلاع رسانی ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس سعی در فراهم آوردن محیطی مناسب برای تمام اعضای خانواده دارد.

31 شهریور سالروز شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است و  از ۳۱ شهریور تا 6 مهر ادامه دارد.

در 31 شهريور 1359 رژيم بعثي عراق با تصميم و طرح قبلي و با هدف برانداختن نظام نوپاي جمهوري اسلامي جنگي تمام عيار را عليه ايران اسلامي آغاز کرد. صدام حسين رييس جمهور عراق با ظاهر شدن در برابر دوربين‌هاي تلويزيون عراق با پاره کردن قرارداد 1975 الجزاير، آغاز تجاوز رژيم بعثي به خاک ايران را اعلام کرد.

جنگي نابرابر در شرايطي به ايران تحميل شد که از جانب استکبار جهاني بويژه آمريکا تحت فشار شديدي قرار داشت و در داخل کشور نيز جناح ‌هاي وابسته به غرب و شرق، با ايجاد هياهوي تبليغاتي و ايجاد درگيري‌هاي نظامي در صدد تضعيف نظام بودند و نيروهاي نظامي نيز به خاطر تبعات قهري انقلاب، هنوز مراحل بازسازي و ساماندهي را به طور کامل پشت سر ننهاده بودند.

 ارتش عراق که بر اساس محاسبات خود از وضعيت داخلي و خارجي ايران، فتح يک هفته‌اي تهران را در سر مي‌پرورانيد، در روزهاي نخست تجاوز، بدون مانعي جدي در مرزها تا دروازه‌هاي اهواز و خرمشهر پيش تاخت. تحت چنين شرايطي امام خمینی (ره)‌ به خروش آمد و نداي ملکوتيش دل‌هاي شيفتگان انقلاب و نظام را متوجه دفاع از کيان جمهوري اسلامي نمود؛ بطوريکه، نيروهاي مردمي بدون امکانات و تجهيزات و حتي آموزش‌هاي نظامي به مقاومت پرداختند.

.

سال تولید: 1395

تهیه کننده : حسن خمری

کارگردان : فردین حکمتی

مجریان : حسن خمری

تصویربرداران : امیر ملایی ، علی عصمت پناه ، مسلم راحتی

مدیر تولید : علی سرگزی

گزارشگران : سینا آذرنوش ، مریم رخشانی

منشی صحنه : زینب ریگی جلایی