جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

بیجه - نمایش محتوای صدا

 

 

بیجه

Loading the player...
بیجه

برنامه « بیجه » یک مسابقه رادیویی است که به گویش سیستانی روزهای دوشنبه و چهار شنبه هر هفته ساعت 13:30به مدت سی دقیقه برای شنوندگان پخش می شود.

در این برنامه سوالاتی درخصوص آداب و رسوم ، نقاط دیدنی ، فرهنگ و ... سیستان برای زنده نگه داشتن این رسومات طراحی شده است که از شرکت کنندگان پرسیده می شود و در هر برنامه دو برنده با توجه به امتیاز های کسب کرده انتخاب می شوند.

ازجمله اهداف عمده ي اين برنامه شناخت ارزشها،فرهنگ آداب و رسوم كهن منطقه ميباشد كه باطرح سئوالهايي باعث ايجاد انگيزه براي دستيابي به اطلاعات ازگذشته وسنتهادرمخاطب شده وباعث شور و نشاط و بازگشت به رسوم گذشته وآيينهاي نيك نياكان رادرنظر دارد .

آرم برنامه تلفیقی از موسیقی سیستانی و افکت می باشد ، مجری برنامه ضمن توجه به اینکه به فرهنگ و سنت های سیستان گریز می زند سوالاتی در این ارتباط از شنونده می پرسد

مخاطبان این برنامه جمعیت عام میباشندکه شرکت کنندگان دربرنامه از سن 15 سال به بالا هستند ولی از آنجاییکه شنوندگان برنامه خردسالان  نیز میباشند سوالات بنحوی مطرح می شود که هم قشر تحصیل کرده  و فرهیخته جامعه وهم قشر با سواد سطح متوسط و افراد بیسواد را نیز در برگرفته و بطور کل برای عامه قابل درک و فهم باشد.

تاریخ تولید: 1395

تهیه کننده : مریم شهریاری

مجری و گوینده : محمد جهانتاب