سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | چهارشنبه، ۸ تیر ۱۴۰۱

برگزاری همایش ملی اخلاق و عرفان در ادب فارسی - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری همایش ملی اخلاق و عرفان در ادب فارسی

همایش ملی اخلاق و عرفان در ادب فارسی به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی به صورت رسمی در شهر زاهدان برگزار مي شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز سیستان و بلوچستان، سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان در جلسه هماهنگی برای برگزاری این همایش ملی در تاریخ ۱۹و٢٠ اردیبهشت ماه جاری گفت: باید از ظرفیت همایش های کاربردی برای توسعه استان استفاده شود

محمدهادی مرعشی افزود: با توجه به وجود توانمندی های بالقوه در زمینه های گردشگری، معادن و دریا در سیستان و بلوچستان لازم است همایش های ملی که به میزبانی استان برگزار می شود به سمت موضوعات کاربردی و معرفی جاذبه های استان هم سوق داده شود.

مرعشی گفت: باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا زمینه حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی ازاستان و استانهای همجوار با پیگیری و حمایت مسئولان فراهم شود.

سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری خاطرنشان کرد: دانشگاه نگین درخشان هر منطقه به شمار می رود و بنابراین رسالت و نقش دانشگاهها برای پیشبرد اهداف توسعه فرهنگی و اجتماعی کاملا مشخص است .

وی افزود: بخشی از اعتبارات سال97 به حوزه های پیشگیری و فرهنگی اختصاص یافته لذا انتظار می رود دانشگاههای سیستان و بلوچستان با دغدغه ویژه نسبت به آسیب های فرهنگی و اجتماعی موجود، از افکار اساتید و نخبگان برای تعالی و توسعه استان استفاده بکند.

مرعشی خطاب به دستگاه های اجرایی حاضر در جلسه گفت: بر اساس توانمندی و امکانات موجود از برگزار کنندگان همایش حمایت کنند.

سلطانعلي مبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان هم هدف از برگزاری این همایش را تبادل اندیشه ها، معرفی قابلیت های مختلف و در نهایت رسیدن به اهداف توسعه ای استان عنوان کرد و افزود: برگزاری این همایش ملی ضمن پیام رسانی فکری و فرهنگی منجر به سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال و امنیت پایدار برای استان خواهد شد.جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ