حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

امید شهری صدای قدیمی ترین گوینده رادیو زاهدان - نمایش محتوای خبر

 

 

امید شهری صدای قدیمی ترین گوینده رادیو زاهدان

مصاحبه با امید شهری گوینده قدیمی رادیو زاهدان

امید شهری صدای قدیمی ترین گوینده رادیو زاهدان

مصاحبه با امید شهری گوینده قدیمی رادیو زاهدان
من امید شهری هستم در سال 1330 در شهرستان زابل و در یک خانواده مذهبی چشم بجهان گشودم پس از دوران تحصیل ابتدایی در سن سیزده سالگی وارد دبیرستان شدم و تحصیلاتم را در رشته ادبی ادامه دادم چون علاقه شدیدی به کارهای هنری داشتم  در کنار فعالیتهای درسی کارهای هنری از جمله خط ، نقاشی ،تئاتر را دنبال میکردم بطوریکه از سوی ریاست دبیرستان بعنوان مسئول امور هنری دانش آموزی در رشته های مختلف شرکت میکردم تا جائی که رتبه های اول را کسب میکردم از آنجائیکه  علاقه وافری به کار گویندگی و خبرنگاری داشتم پس از تلاش فراوان و تشویق برادر بزرگوارم استاد علی شهری به رادیو زاهدان راه یافتم و در سال 1345 پس از گرفتن تست صدا بعنوان گوینده برنامه کودک برگزیده شدم گویندگی و اجرای برنامه در ابتدا برام خیلی سخت بود .
چرا که باید در موقع اجرا باید صداهای قهرمانان داستان کودک را تقلید میکردم و همین امر باعث شد تا کار تئاتر و شرکت در نمایش نامه های رادیوی محلی را دنبال کنم پس از پایان تحصیلات به خدمت نظام وظیفه یعنی سربازی اعزام شدم و خدمت خودم را مشهد مقدس و روستاهای اطراف قاینات بعنوان سپاهی دانش به پایان رساندم.
پس از طی دوره سربازی به توصیه وتشویق استاد علی شهرکی که سابقه طولانی در سازمان صدا وسیما را داشت پس از امتحان ورودی و موفقیت در آن کارم را در واحد خبر و برنامه های تولیدی بطور آزمایشی آغاز کردم و در سال 1356 بطور رسمی بعنوان گوینده و کارمند خبر معرفی شدم .
کارم تنها گویندگی نبود کارها وبرنامه های دیگری چون گویندگی پخش ، گویندگی خبر رادیو وتلویزیون و چند برنامه روتین دیگر از جمله ورزش ومردم ، استان در هفته ای که گذشت ، پیامهای بازرگانی و نیازمندیها نیز به من محول شد .
سوابق دوران خدمت من برمیگردد به سالهای اندک رژیم گذشته وما بقی به دوران مقدس جمهوری اسلامی که خداوند توفیق عطا کرد که در راه اهداف مقدس نظام صادقانه خدمت کنم .
در سال 1359به زابل اعزام شدم و بعنوان مسئول خبر زابل و گوینده برنامه  با مدادی کارم رو دنبال کردم این برنامه روزانه دو ساعت پخش میشد و در کنار آن گزارشهای رایدیوئی وتلویزیونی هم برای پخش از اخبار استان و شبکه سراسری تهیه میکردم .پس ا یک سال اقامت در زابل در سال 1360 به زاهدان برگشتم و کارم رو در امور اطلاعات و اخبار ( واحدی مرکز خبر ) بعنوان دبیر خبر ، گوینده تلویزیون و رادیو و تحریریه ادامه دادم .
یکی از خاطرات بیاد ماندنی  دوران خدمتم این بود که  یک روز طبق روال همیشگی ، خبر باید ساعت 16 از رادیو پخش میشد .تهیه وتنظیم خبرها و گزارشهای رادیو دیر آماده شد 5 دقیقه به پخش اخبار باقی مونده بود وفاصله طولانی تلویزیون تا رادیو رو باید طی میکردم .برحسب اتفاق بین راه خودرو خبر خاموش شد .چون وقت کمی به پخش خبر باقی مونده بود .خبرها و گزارشها رو برداشتم وبسوی پخش رادیو شروع به دویدن کردم .
وقتی وارد استودیو شدم آرم اخبار در حال پخش شدن بود ومن نفس زنان وارد استودیو شدم وخبر رو شروع به خوندن کردم این نشان دهنده حساسیت و وجدان کاری بود .
پس از گذشت دوران خدمتم در سازمان صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان در سال 1379 به افتخار بازنشستگی  نایل آمدم و از آن زمان تا کنون پس از همکاری با چند ارگان از جمله مدیر روابط عمومی آب منطقه ای استان – معلم هنر راهنمائی سما دانشگاه آزاد اسلامی ، مدیر حساب 100 حضرت امام ره ، انجمن خیرین مسکن ساز استان با گشایش آموزشگاه آزاد هنری رها فعالیت هنری خودم را تا به امروز دنبال کردم .
گفتنی است در دوران خدمت در صدا وسیما موفق به کسب بیش از 50 لوح سپاس و تقدیر نامه از سوی ارگانهای متفاوت در امورات اجتماعی ، فرهنگی و هنری را داشتم .