رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۸

آرامش در 1700 و بیجه در جشنواره نوزدهم - نمایش محتوای خبر

 

 

آرامش در 1700 و بیجه در جشنواره نوزدهم

مستند رادیویی آرامش در 1700 و مسابقه رادیویی بیجه در نوزدهمین جشنواره تولیدات مراکز استانی صدا و سیما حایز رتبه شدند.

مستند رادیویی آرامش در 1700 سهفر هوایی با بالگرد از زاهدان به نقطه صفر مرزی در پاسگاه ناور چاه را بوصرت صوتی روایت می کند.

این مستند به تهیه کنندگی علی کامیابی و میترا راستگو در نوزدهمین جشنواره تولیدات مراکز استانی صدا و سیما در بخش ایثار و شهادت حایز رتبه برتر شده است.

مسابقه رادیویی زنده بیجه به نویسندگی و گویندگی محمد جهانتاب که با لهجه سیستانی در رادیو زاهدان اجرا می شود یکی از برنامه های جذاب شبکه استانی است که به واسطه اطلاعات وسیع و رابطه صمیمانه مجری این برنامه با مخاطبان در بخش اصلی جشنواره نوزدهم حائز رتبه برتر شده است.

نوزدهمین جشنواره تولیدات مراکز استانی صدا و سیما با شعار «رسانه ملی، شبکه‌های استانی، محور رشد و توسعه پایدار» ۳۰ آذر تا سوم دی امسال در خوزستان برگزار می شود.

 این جشنواره با هدف رقابت سازنده میان تولیدکنندگان آثار تلویزیونی، رادیویی، خبری، مستند، پژوهشی و موسیقایی، در اهوازبرگزار می شود.

جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها یکی از جشنواره‌های معتبر رسانه ملی است که به منظور انتخاب آثار برتر برای برنامه‌سازی، تشویق هنرمندان و ارزیابی کمی و کیفی تولیدات مراکز و هدایت تولیدات سال‌های بعد در مسیر رویکردهای اساسی سازمان صدا و سیما، در قالب پنج کمیسیون محتوایی شامل تحقیق و پژوهش، خبر، سیما (نمایشی، انیمیشن- مستند)، صدا و موسیقی و کمیته‌های مختلف اجرایی برگزار می‌شود.

در این دوره از جشنواره، هزار اثر رسیده به دبیرخانه توسط ۶۰ نفر از اعضای هیئت داوران در بخش‌های مختلف مورد ارزیابی قرار گرفته است.