حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۱ خرداد ۱۳۹۷

ماه مبارک رمضان در مستند چمروک متجلی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

ماه مبارک رمضان در مستند چمروک متجلی شد

شجاع و با جسارت از آرزوهای بزرگش می گوید که حال دارند به واقعیت می پیوندند خدا را شکر می کند به خاطر رنگ پوست متفاوتش، خودش را خیلی دوست دارد و با اراده قوی در مقابل همه موانع می ایستاد عاشق پدر، مادر و خانواده اش هست و رنگ را بسیار دوست دارد از سبک لباس پوشیدنش می توان تشخیص داد که طراح صحنه ولباس است او یاسین خوشامدزهی معروف به ولکامزهی در بیستمین روز از ماه مهر در سال 64 در خانواده ای 8 نفر به دنیا آمد او چهارمین فرزند خانواده  و بزرگترین آرزویش آرتیس شدن است با این عشق از 15 سالگی سعی کرد روی پای خود بایستد و برای رسیدن به خواسته هایش سخت ترین مسیرها را طی کرده  او از سال 74 تئاتر را از مدرسه شروع و در جشنواره های مختلف بازیگری جایزه های متعدد گرفت و همکاری با شبکه هامون را با برنامه بچه های آفتاب به عنوان مجری آغاز کرد . وی دارای مدرک کارشناسی صحنه آرایی از دانشگاه هنر و معماری است . بازیگری سینما و تلویزیون ، تهیه کنندگی و مستند سازی در سابقه کاری اش به چشم می خورد.

تهیه کنندگی فیلم های مستند  گل نعنا ، ما به هم بیاموزیم ،اهل سور ، ،مرجان های چابهار،  وشرنگ (به معنی رنگ های زیبا )،  مستند یک ربع به هشت داستان  شهید محمود قیاص آبادی یک امدادگر دوران 8 سال دفاع مقدس ،اهل ایمان  «کلبه عشق» ، «مهلب» و «گوات» نمونه ای از فعالیت های اوست . 

یاسین خوشامدزهی همچنین در تولید برنامه های گوناگونی با شبکه های سراسری، سازمان ها و مراکز مختلف همکاری داشته و سپاس نامه جشنواره ملی فیلم و فیلم نامه بام ایران را برای فیلم نامه «ناهدا رمضان» در شهرکرد، سپاس بهترین کارگردانی برای مستند «مهلب» از جشنواره تیاب در چابهار و سپاس نامه جشنواره حسنات را برای فیلم نامه مستند «ناهدا رمضان» در اصفهان دریافت کرده است. و اکنون در سال 96 مستند چمروک او به موفقیت بزرگی رسیده است .

مستند چمروک با نگاهی به فرهنگ و آداب و رسوم مردم سیستان و بلوچستان در ماه مبارک رمضان ساخته شده است

چمروک به معنای «تیزبینان و روشندلان» است که در این مستند به آیین سحرخیزی عشایر، و زندگی متفاوتی از سفالگران، ماهیگیران، و عبادت کردن آنها در دل دریا پرداخته  است . که مشاور طرح، فرهاد ورهرام، تحقیق و پژوهش، یاسین خوش آمدزهی، تصویربردار صادق سوری و دستیار تصویر وحید خدیر، جانشین تولید، نذیر رهبر ، دستیار کارگردان مجتبی فاتحی، دستیار تهیه، پوریا خازانی، صدابردار، امید کریم، هماهنگی تولید، قادر شیخ‌زاده، برنامه‌ریز: محمد اعظم صادقی گفتار متن، : مهدی رخشانی و مدیر تولید سید حسین بابا حسینی دست اندرکارانی بودند که در این اثر همکاری داشته اند .

این مستند به تهیه کنندگی و کارگردانی یاسین خوشامدزهی در یک برنامه 52 دقیقه ای  برای پخش از سیمای شبکه استانی هامون ساخته شده است که در ارزیابی سیمای استانها نیز در ده سال اخیر بالاترین نمره ارزیابی را از آن خود کرده است  .همچنین به جشنواره کنفرانس مذاهب اسلامی جهان اسلام  راه یافت و اکران شد . و در حال حاضر هم مستند چمروک خوش درخشیده وبه  مرحله نهایی بیست و چهارمین جشنواره بین المللی شوالیه طلایی روسیه رسیده است .

او موفقیت چمروک را مدیون مادرش می داند که با نکته بینی و مشاوره ایشان چمروک خوش درخشید و این موفقیت رابا عشق  تقدیم به مادرگرانقدرش نمود .