رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۸

فاز مثبت - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

فاز مثبت

تهیه کننده و کارگردان نقی همراه

نویسنده و تدوینگر : منیره محمدی

تصویربردار:  سیدمحمد حسینی سرحدی

 دستیار صدا و تصویر : کیوان کلانتری

مجریان : ساغر کیخا - کیوان سارانی - نگین سرحدی

بازیگر : سیدامیرپویا میری

موسیقی تیتراژ : فرزاد امیدی

«فازمثبت» برنامه ای ترکیبی با موضوع نوجوانان است که روزهای یکشنبه و چهارشنبه ساعت 17 روی  آنتن شبکه هامون می رود.

فازمثبت با رویکردی متفاوت و بخشهایی متنوع حال و هوای روزهای نوجوانی بچه های سیستان و بلوچستان را به تصویر می کشد. نوجوانان مخاطب برنامه نیز میتوانند ازطریق ارتباط با سامانه های اختصاصی این برنامه توانایی ها و استعداد های خود را به نمایش بگذارند.

موسیقی تیتراژ این برنامه به شیوه اکاپلا براساس یکی از آهنگ های سنتی بلوچی ساخته شده است .

این برنامه به تناسب روحیه مخاطب نوجوان سعی دارد با ساختار شکنی و به چالش کشیدن کلیشه ها، مفاهیم عمیق و جدی متناسب و درخور این قشر را به مخاطب خود منتقل کند. همچنانکه از نام برنامه پیداست، امیدبخشی، تقویت حس اعتماد به نفس، مهارت های حل مسأله و تصمیم گیری برای نوجوانان از اهداف کلی این برنامه است.

از آنجا که طبع کلیشه گریز و تنوع طلب نوجوانان در هجوم بی امان رسانه ها و شبکه های مجازی، دسترسی بیواسطه مخاطبان را به آخرین اخبار و جدیدترین اطلاعات ممکن کرده است، بر همین اساس این برنامه می کوشد تا با بهره گیری صحیح از امکانات فضای مجازی، روال سنتی برنامه نوجوان کنار گذاشته و با شیوه ای تعاملی،آینه تمام نمای دغدغه های نوجوانان سیستان و بلوچستانی باشد. به عبارتی برنامه فاز مثبت در چشم انداز عملی خود، بخشی از توجه و وقت نوجوانان که در فضای مجازی با محتوای پوچ و مخرب اشغال می شود را با ابزارهای موجود به خود معطوف خواهد کرد.

سال تولید: 1396